Testy

Při péči o naše nejmladší cestovatele dbáme na to, aby naše autosedačky byly nejbezpečnějším místem na jejich cestách. Proto procházejí řadou náročných a velmi přísných testů v institutech umístěných po celé Evropě. To vše kvůli tomu, aby naše autosedačky byly bezpečné a přátelské místo pro dítě.

Test Plus

Test Plus

Test Plus inicioval švédský testovací institut VTI už v roce 1973. Je to jeden z nejpřísnějších testů, které prověřují hlavně zatížení působící na hlavu a krk během simulovaných silničních nárazů, proto je misí odborníků, kteří provádějí dynamické testy ve Švédsku je správné přesvědčení o co nejdelším přepravování dětí v protisměru jízdy. Argumentem, který hovoří za opodstatněností tohoto názoru, jsou především zásadní rozdíly v anatomii dětí a dospělých, která se projevuje odlišnými proporcemi hlavy a zbytku těla. V případě ročního dítěte může hmotnost hlavy představovat téměř 25 % hmotnosti celého těla, což výrazně ztěžuje udržení hlavy dokonce i během běžného brzdění, natož v situaci vážné srážky… Při vědomí rozdílů mezi proporcemi těla a citlivosti neustále se vyvíjející krční páteře u malých dětí se ve skandinávských zemích rozhodli prosadit pro ně jízdu v protisměru, což vede k snížení úrazů a poranění dětí během srážky.

Dnes může každý výrobce kdykoli dobrovolně nechat projít svůj výrobek tímto přísným testem. Test může skončit úspěšně nebo neúspěšně. Potvrzení úspěšného testu je oficiální značka PLUS TESTU, kterou lze umístit na produkt. Připojili jsme se k misi zvýšit bezpečnost vašich dětí zahájené odborníky ze švédského institutu VTI a rozhodli jsme se, že zkusíme v této velmi náročné zkoušce nechat otestovat model Avionaut Aerofix RWF. A podařilo se nám připojit se k výjimečné a elitní skupině nejbezpečnějších autosedaček na světě!