bunda

Proč dítě v autosedačce nemá nosit bundu?

Proč dítě v autosedačce nemá nosit bundu?

Jako rodiče bychom si měli neustále uvědomovat, že bezpečnost dítěte závisí výhradně na nás. To, že mu pořídíme kvalitní autosedačku, ještě samo o sobě nezaručí, že se mu v případě nehody nic nestane. Je přitom nesmírně důležité, abychom nejen dodržovali dopravní předpisy, ale také dbali na správné upevnění sedačky a dítěte v ní.

Vysoké životní tempo a stres často vedou k chybám, jež mohou přímo ovlivnit bezpečnost nás i našich dětských spolujezdců. Platí přitom, že můžeme jet sebeobezřetněji a v souladu s předpisy, a stejně se nevyhneme nepříjemnému zážitku - chyby totiž dělají všichni účastníci silničního provozu.

Je to za rohem

Není také žádným tajemstvím, že když vozíme děti do školek, škol či jeslí, často je do sedačky poutáme pouze zběžně nebo dokonce vůbec. Je to přeci jenom kousek, utěšujeme se. Pokud něco takového děláte, měli byste vědět, že podle statistik se značné množství nehod odehraje nedaleko domova, tedy právě během jízd na krátkou vzdálenost.

K bouřlivě diskutovaným tématům patří v neposlední řadě téma vhodného oblečení do autosedačky. V zimě totiž rodiče často odmítají děti svlékat z bund a riskovat, že kvůli nízkým teplotám nastydnou. Tlustá zimní bunda ovšem brání tomu, aby bezpečnostní pásy přilnuly k tělu dítěte, a to tak není v případě kolize chráněno; sebelépe upevněné popruhy neplní svůj účel, pokud jim v cestě stojí oblečení. Výplň prošívaných, péřových a dalších zimních bund se navíc při kolizi deformuje a zásadně mění způsob, jímž bezpečnostní systém autosedačky funguje.

Bundy dolů!

Na trhu přitom existuje celá řada produktů, jež dítěti zajistí tepelný i tělesný komfort. Výrobky jako speciální ponča či fusaky zařídí, že jim bude teplo i za extrémních venkovních teplot. Doplnkově je lze navíc přikrýt dekou nebo právě sundanou bundou.

Mělo by být prioritou, aby se k rodičům dostávalo maximum informací na téma bezpečného cestování s dětmi. Obzvláště v zimě, kdy jsou podmínky na silnicích náročné, musíme myslet na to, aby byla bezpečnost dítěte zajištěna co možná nejlépe. Vzduch v autě se ohřeje za několik málo minut a my vám garantujeme, že díky nim bude vaše jízda nejen pohodlnější, ale i bezpečnější.