Předčasné narozené dítě vyžaduje speciální péči, víte jakou?

Předčasné narozené dítě vyžaduje speciální péči, víte jakou?

Dříve narozené děti vyžadují odpovídající péči a značka Avionaut s myšlenkou na bezpečnost našich nejmladších, vyvinula výrobek, který je přímo dělaný pro potřeby dříve narozených dětí. Autosedačka Avionaut Pixel má speciální vložku, která nejenže zajistí bezpečnost během nežádoucích událostí, ale také pasivní bezpečí během každodenních cest např. k lékaři.

Vložka Pixel byla navržena ve spolupráci se zkušeným fyzioterapeutem a díky tomu se její funkce soustředí na zajištění optimálních podmínek pro potřeby nemluvněte (bezproblémové dýchání, omezení refluxů-blinkání), když je správně umístěna v autosedačce. K tomu je nutné si uvědomit, co se děje s tělem dříve narozeného dítěte nebo novorozence ve standardní situaci. Obvykle vložka v autosedačce vede k uložení dítěte v ohnuté poloze. To mu bohužel ztěžuje volné dýchání.

Mějte na paměti, že především u předčasně narozených dětí kvůli nezralému dýchacímu ústrojí mohou vznikat problémy s dýcháním, proto je správná poloha dítěte tak důležitá. Nesprávná poloha může vést k stažení obsahu žaludku zpět (reflux), což může v krajních případech vést k udušení.

Tyto informace vedly k tomu, že během navrhování vložky pixel byla věnována zvláštní pozornost použitým řešením, která se dítěti přizpůsobí. Nejdůležitější je uložit dítěte v pololežící poloze, čímž se zajistí správné dýchání při pobytu v autosedačce. Navíc vložka Pixel zajišťuje, že nedochází k blokaci zad a tlaku na ně a nenarušuje funkci bránice. Hlavička dítěte se díky vložce nachází v prodloužení přímé linie trupu, což má přímý vliv na zvýšení bezpečnosti dítěte během případné srážky.

Rovněž mějte na paměti, že děti mají po narození vyklenutější zadní část hlavy, proto je vložka pod hlavičkou příslušně tvarovaná. Nejen předčasně narozené děti, ale i novorozenci vzhledem k nízké hmotnosti, rozměrům a nedozrálosti dechového a trávicího ústrojí a nižšímu svalovému napětí (ve srovnání s 6-9měsíčními dětmi) vyžadují zvýšenou pozornost rodičů, především v autě, když nemáme možnost okamžitě reagovat a neustále kontrolovat stav dítěte. Rodiče se všímají, že hlavička dítěte padá a intuitivně hledají způsob, jak dítěti zajistit při jízdě plné pohodlí. Volný prostor v autosedačce by se neměl vyplňovat polštáři, dekou ani jinak zasahovat do konstrukce autosedačky. Přímo totiž ohrožují zdraví a život dítěte.

Předčasně narozené děti jsou výjimeční pacienti, kteří vyžadují zvláštní lékařskou a rodičovskou péči. V případě předčasně narozených dětí musíme být výjimečně ve střehu. Mějte však na paměti, že všechny malé děti vyžadují nejen kontroly zdravotního stavu, ale rovněž musíme obzvláště dbát na jejich bezpečnost, abychom se vyhnuli dalším zdravotním komplikacím.