První byl Pixel, tedy u druhé sedačky byla volba celkem jasná

Dobří holubi se vracejí a všichni víme, že u spokojeného zákazníka to platí dvojnásob. I přesto, od předchozího vybírání nejmenší dětské autosedačky uběhly už téměř tři roky a zvětšující se pupík mě donutil k další rešerši. Konkrétně ke zmapování novinek na trhu a aktuální nabídky vajíček pro ty nejmenší človíčky. Ještě jednodušeji – opět bylo potřeba koupit sedačku pro mimino a já se chci spokojit jen s tím nejlepším.
Naší první volbou byla Avionaut Pixel. Sedačce jsem neměla co vytknout a v té době byla jedničkou na trhu. Jak dopadl můj průzkum a hlavně nákup teď?
Kritéria při výběru mám vcelku jednoduchá – sedačka musí splňovat nejpřísnější normy a nestrhat mě. Když jsme tenkrát s roční dcerou bourali na dálnici, podle slov naší pediatričky jí kvalitní autosedačka zachránila páteř. Bylo to v tom přelomovém období, kdy už jí byla sedačka Pixel velikostí trochu natěsno a hned po návratu domů jsme s radostí pořídili o kus větší Avionat AeroFix. Až po této nepříjemné zkušenosti jsem si uvědomila, jak málo stačí k velkému průšvihu a že kojenec opravdu musí být v kvalitní sedačce ukotvené proti směru jízdy.

avi

Dalším důležitým aspektem je použitý materiál, dětská kůže je citlivá a nemá cenu riskovat jakékoliv podráždění, které promění spokojené miminko v nevrlého spolucestujícího.
Co ale ocení naprosto každá máma je nízká váha autosedačky. Si to představte, na rameni kabelku plnou nezbytných potřeb pro kojence a v druhé ruce autosedačku s kojencem, který je den ode dne těžší a každý odlehčený gram sedačky se počítá.

Novinka od Avionautu – sedačka Pixel Pro splňuje všechny mé požadavky. Stále je nejlehčí autosedačkou na trhu, navíc struktura EPP prošla inovací a je ještě o fous bezpečnější než její předchozí model. Co to je EPP? Materiál, který vypadá jako polystyren, ale není tak tuhý ani křehký a při velkém tlaku se nedeformuje. Navíc jde 100% recyklovat a kdo by dneska nechtěl mít pocit, že žije aspoň trochu ekologicky.

avi

Autosedačka mimo jiné získala uznání AGR – Německé asociace pro zdravá záda. Tvar sedačky je totiž maximálně ergonomicky vstřícný k malému tělíčku. Což znamená třeba to, že pokud vám miminko po cestě usne a vy se rozhodnete autosedačku se spícím dítětem jednoduše nacvaknout na podvozek kočárku, nemusíte mít o páteř malého pasažéra strach.
Pixel Pro má taky šetrnější čalounění a co mému oku lahodí – můžete si vybrat z pěti barevných variant, které se rozhodně neomezují jen na odstíny růžové nebo modré. Jo, zvolila jsem růžovou

Pokud jste ve fázi výběru autosedačky a váháte, určitě si podrobně projděte certifikáty a detailní informace o jednotlivých produktech. Na trhu je ohromný výběr a v případě bezpečnosti potomka při cestování nemá cenu dělat kompromisy.
Se značkou Avionaut jsem dlouhodobě spokojená a vřele ji doporučuju nejen ve svém okolí, ale ručím za ni i touto recenzí, kterou píšu jako věrný zákazník a majitelka už čtyř autosedaček této značky. Jestli váháte tak neváhejte, budete spokojení a vaše dítko taky. A spokojená posádka je tím nejlepším předpokladem pro povedený rodinný výlet!

avi