Nejbezpečnější přeprava dětí je v autosedačkách proti směru jízdy

Jen několik autosedaček se může pyšnit certifikátem bezpečnosti švédského hodnocení Test Plus. Tímto nejpřísnějším testováním vždy prošly pouze tzv. autosedačky RWF, čili ty, které jsou umístěné proti směru jízdy. Nový model značky Avionaut ovšem přináší v tomto ohledu revoluci.

Avionaut AEROFIX totiž ve své kategorii autosedaček do 105 cm patří k unikátním modelům, u kterých si zákazník může vybrat variantu s umístěním po směru jízdy nebo proti směru jízdy (RWF). A právě při instalaci modelu Avionaut AEROFIX proti směru jízdy (RWF) získala autosedačka značky Avionat prestižní ocenění Test Plus. Stejně jako model PIXEL, který je určený pro úplně ty nejmenší.

AEROFIX
AEROFIX

Ne náhodou proto výrobce při konstrukci modelů Avionaut AEROFIX počítal s jeho návazností na PIXEL (0-13kg), na jehož základnu lze namontovat také Avionaut AEROFIX. Rodiče, kteří již vlastní model PIXEL, pak ocení nejen využití již stávající základny, ale i komfortní nasazení modelu Avionaut AEROFIX v obou směrech jízdy.

Ovšem přeci jen montáž autosedačky by měla být z důvodu bezpečnosti prováděna vždy raději proti směru jízdy (RWF), která je prokazatelně 5-krát bezpečnější než u způsobu směřujícího dopředu. Nejen totiž švédské, ale i mezinárodní nezávislé studie prokázaly, že ve srovnání s autosedačkami umístěnými po směru jízdy je tlak vyvíjený na krční část páteře 5-krát nižší v případě, kdy je dítě v autosedačce umístěné proti směru jízdy.

Můžete si tak být jisti, že ať už si od značky Avionaut vyberete počáteční model PIXEL (často mezi rodiči přezdívaný jako typ vajíčko) nebo Avionaut AEROFIX (do 105cm) můžete stále vaše dítě vozit tím nejbezpečnějším způsobem.