Autosedačka navržená konstruktéry se zkušenostmi v letectví

recenze autosedačky Avionaut Evolvair Royal od @lucie.ouradova

Esterka z vajíčka už vyrostla, a tím pádem bylo na čase pořídit novou. Jedná se o typ Avionaut Evolvair Royal. Nejdříve jsem si o autosedačce nezávisle pozjišťovala informace, a až poté jsem na nabídku kývla. Do té doby jsem totiž o značce Avionaut nikdy neslyšela.

Sedačka mě zaujala hlavně díky tomu, že byla navržena ve spolupráci s projektanty a konstruktéry se zkušenostmi v leteckém odvětví. A ne, neznamená to, že vaše zlobivé dítě katapultuje do vzduchu, jak se mě tu někdo ptal.

avi Evolvair

Hluboké boční opěrky zajišťují bezpečnost v případě bočního nárazu. Autosedačka je rostoucí, stiskem jednoho tlačítka nastavíte optimální velikost. My máme od 9 - 36 kg.
Autosedačky se pyšní ergonomickým tvarem a luxusními potahovými materiály nejvyšší kvality. Ekologická kůže je praktická při čištění. Funkce regulace úhlu sklonu zajištuje pohodlí dítěte po celou cestu a hlavně cestování v poloze, která je vhodná pro jeho věk. Sedačka má odnímatelnou pěnovou vložku, kterou oceníte zejména, když máte malé dítě.

Autosedačka odpovídá normě ECE R44/04.

Úplně upřímně se přiznám, že jsem netušila, že se vyrábějí prý až 5x bezpečnější autosedačky - protisměrné do 4 let (?), což si teda vůbec nedovedu představit - kam dětem nacpete ty nohy? No a i tak by naše volba padla na sedačku 9 - 36 kg. Obě holky mají kinetózu, Ninuš teda měla úplně hroznou, stačilo vyjet a za 10 minut jízdy se třeba 3x pozvracela. Trvalo to asi třičtvrtě roku, a bylo to teda fakt děsné období. Kdo nezažil, asi nepochopí.

Tak nám všem přeju šťastné a hlavně bezpečné cestování bez ohledu na značku autosedačky. :)

avi Evolvair
avi Evolvairy