Avionaut Aerofix
AV350RWFN-AFR01 2020
EAN 5907603469478

AVIONAUT AEROFIX RWF

Batole

Avionaut AeroFIX RWF je moderní autosedačka v kategorii 67-105 cm a až do 17,5 kg, navržená v souladu s novou homologační normou i-Size (ECE R129). Zároveň splňuje striktní normy švédského zkušebního ústavu VTI – úspěšně prošla přísným Testem PLUS. Autosedačka byla navržená tak, aby dítě mohlo cestovat proti směru jízdy až do výšky postavy 105 centimetrů. Transport proti směru jízdy je totiž ten nejbezpečnější způsob cestování s dítětem, což společnost Avionaut doporučuje. Autosedačka má inovativní systém boční ochrany, který minimalizuje riziko následků bočního nárazu.

Unikátní konstrukce AeroFIX RWF zajišťuje optimální ventilaci uvnitř autosedačky, čím autosedačka vyniká na trhu. Tato vlastnost výrazně zvyšuje komfort dítěte při cestování. Pro ještě větší pohodlí malého cestujícího jsou použity měkké materiály nejvyšší kvality, k dispozici je nastavitelná opěrka hlavy a nastavitelný náklon.

Způsob instalace ve vozidle s využitím ISOfix základny IQ zaručuje vždy správné upevnění autosedačky a díky jedinečnému systému vedení pásu garantuje plnou integraci se systémem ISOfix automobilu. Ve výsledku se výrazně zvyšuje bezpečnost cestování pro dítě a pohodlí montáže pro rodiče.

  • systém ventilačních kanálů
  • Plus test a nejnovější bezpečnostní standardy
  • nastavení opěrky hlavy a bezpečnostních pásů
  • přídavný nárazník

Celý popis

Seznam vhodných vozidel
Ke stažení.pdf

Pohodlí, technologie, život

Proč zvolit autosedačku AeroFIX RWF

Je to výjimečná autosedačka, která je navržená k montáži proti směru jízdy (RWF = Rear Way Facing), což zajišťuje maximální bezpečnost dítěte při současném zachování vysokého komfortu jízdy. Její konstrukce využívá technologii, která zajišťuje optimální ventilace během cestování.

Design

Moderní autosedačka vyrobená z vysoce kvalitních materiálů. Vyznačuje se lehkým, aerodynamickým tvarem inspirovaným pohybem vzduchu. V kolekci je na výběr několik luxusních čalounění v barvách odpovídajících současným trendům, které budou ladit s interiérem každého auta.

Potahy a polstrování

Jsou vyrobeny z nejkvalitnějších luxusních tkanin, měkkých, šetrných k pokožce dítěte, a přesto odolných. Kromě toho všechny potahové textilie splňují přísné normy standardu OEko-tex standard 100, což dokazuje, že tyto materiály neobsahuji látky škodlivé pro zdraví a nebezpečné pro dítě.

Proudění vzduchu

Inovativní konstrukce autosedačky Avionaut AeroFIX RWF je vybavená ventilačními kanály, které vytvářejí jedinečný systém cirkulace vzduchu, zodpovědný za optimální mikroklima vevnitř autosedačky. Tento systém výrazně snižuje pocení dítěte při cestování.

Bezpečnost

AeroFIX RWF je jedna z mála autosedaček (cca 25 modelů ve světě) která úspěšně prošla přísným švédským testem Test PLUS. Ditě je v autosedačce umístěno proti směru jízdy (RWF = Rear Way Facing). Bezpečnost dítěte je vylepšená nastavitelnými pětibodovými bezpečnostními pásy a nastavitelnou, velkou opěrkou hlavy vyrobenou z inovativního materiálu EPP. Opěrku lze nastavovat podle výšky dítěte, tímto autosedačka neustále chrání rostoucí dítě.

Americká akademie pediatrie doporučuje RWF: Děti by měly v autě sedět v autosedačce čelem dozadu co nejdéle, dokud je to možné, optimálně do 2 let věku. Poloha RWF čelem dozadu (proti směru jízdy) snižuje riziko poranění ve věku 0-2 roky dvakrát a ve věku 1-2 roky pětkrát proti poloze čelem po směru jízdy. Při poloze RWF směrem proti směru jízdy nedochází téměř nikdy ke zlomeninám končetin.

EPP

Jedná se o inovativní materiál (extrudovaný polypropylen), který vypadá jako polystyren, ale výrazně se od polystyrenu liší, není totiž tak tuhý ani křehký. Navíc se vyznačuje vysokou odolností vůči fyzikálním a chemickým faktorům. Vynikající parametry pevnosti činí tento materiál ideální pro konstrukci autosedaček, protože se nedeformuje ani při vysokých zatíženích způsobených kolizí. Kromě toho je EPP ekologický materiál, který je 100% recyklovatelný a vyznačuje se také odolnosti proti bakteriím a plísním.

Základna IQ

IQ je důmyslná a spolehlivá ISOfix základna vyvinutá pro autosedačky Avionaut PIXEL, AeroFIX RWF a AeroFIX. Používá patentované řešení s jednou zásuvkou, které umožňuje přímé připojení dětské sedačky k ISOfix systému automobilu. Díky tomu instalace autosedačky v základně je jednoduchá, minimalizovaná je možnost utrhnutí autosedačky ze základny a absorpce energie při nárazu je zásadně navýšená. Úroveň bezpečí je maximální. Navíc díky zvukové signalizaci Click, n 'Drive správnost montáže v základně IQ je ověřená a riziko chybné montáží je minimální.

ISOFIX

Označení pro nehybný systém upevnění autosedačky v autě schválený Mezinárodní organizací pro normalizaci (ISO). Systém ISOfix se skládá ze dvou úchytů, které se nacházejí v automobilu mezi sedadlem a opěrkou sedadla. Důležité je, že tyto úchyty jsou připevněny přímo ke konstrukci vozidla, díky čemuž poskytují tužší upevnění, než když je autosedačka upevněná na bezpečnostním pásu, a také lepší absorpci energie. Použití v systému ISOfix speciálních zámků zabraňuje nesprávné instalaci autosedaček v autě. Nová norma i-Size (ECE R129) regulující od roku 2013 výrobu autosedaček, je určena především pro systém ISOFIX.

Základna z autosedačky Avionaut Pixel také pasuje k autosedačce Avionaut AeroFIX RWF a AeroFIX.

Testy

Autosedačka Avionaut AeroFIX RWF splnila všechny nejpřísnější testovací zkoušky, které potvrdily nejvyšší úroveň bezpečnosti dítěte v případě dopravní nehody.

TEST PLUS

Avionaut AeroFIX RWF úspěšně prošla tímto nekompromisním testem. Test PLUS je jedním z nejobtížnějších testů pro autosedačky na světě. Vykonává se ve Švédsku pod dohledem odborníků z institutu VTI a zkoumá bezpečnost přepravovaných dětí měřením ukazatelů, které mají největší vliv na zdraví dítěte v případě nehody. Pozitivní absolvování tohoto testu znamená, že dítě přijímá správnou polohu v testované autosedačce, je mnohem lépe chráněno při nehodě a že riziko případného úrazu je omezeno na minimum. Normy, které musí splňovat autosedačky, aby vyhověly zkoušce, značně převyšují normy, které legislativa EU ukládá výrobcům.

Navržený, výrobený a testovaný v Evropě. Otestovány rodiči

Autosedačka AeroFIX RWF prošla velmi přísným Avio-testem, aby se zjistilo, jak se v autosedačce chová dítě během čelního, zadního a bočního nárazu. Vynikající výsledky toho testu potvrzují nejvyšší úroveň bezpečnosti modelu AeroFIX RWF.

IDIADA

Institut pro automobilový průmysl, který vznikl v roce 1971 na Katalánské univerzitě v Barceloně (Institut Investigació Aplicada de Automòbil). Provádí nezávislé testy pro vývoj produktů i pro účely homologace. Autosedačka Avionaut Pixel podstoupila v něm bezpečnostní testy, při kterých jednoznačně překročila požadované úrovně, a získala homologaci.

TASS, CSI, PIMOT

Autosedačky Avionaut jsou testované a certifikované v mnoha evropských výzkumných institucích, abychom pro ně zaručovali co nejvyšší bezpečnost a garantovali komfort cestování. Bedlivě kontrolujeme, aby naše výrobky splňovaly všechny požadované normy a mnohokrát překračovaly požadovaná bezpečnostní kritéria.

  • TASS/TNO - Nizozemská organizace pro aplikovaný vědecký výzkum (Nizozemsko)
  • CSI - Centrum certifikaci a analýz (Centro Sicurezza Italia, Itálie)
  • PIMOT - Institut automobilového průmyslu (Polsko)

Specifikace:

Váhová kategorie
0 – 17,5 kg
Směr instalace
RWF (proti směru jízdy)
Způsob uchycení
Základna Isofix IQ
Plus test
Ano
Norma i-Size
ECE R-129
Nastavitelné do klidové polohy
Ano
Snímatelný potah
Ano
Nastavitelná výška pásu
Ano
Systém boční ochrany
Ano
Modulární systém
Ano
Záruka
2 roky
Hmotnost sedačky
8 kg

Dobré rozhodnutí je lehké rozhodnutí.

Chceme, aby malý cestovatel mohl objevovat svět z místa, které mu poskytne maximální ochranu. Aerofix RWF poskytuje dítěti nejvhodnější doporučený způsob cestování do věku 4 let. Paměťová pěna, přídavný nárazník nebo jedinečná konstrukce zvyšují ochranu dítěte před možnými nebezpečími, která se mohou na silnici objevit.
Avionaut

1

přídavný nárazník zvyšuje bezpečnost při bočních srážkách

2

paměťová pěna absorbující sílu nárazu

3

nastavení opěrky hlavy, bezpečnostních pásů a náklonu